Tanie słuchanie muzyki na wyjeździe zagranicznym: czy to możliwe?

Muzyka to coś, bez czego trudno byłoby nam funkcjonować. Zdecydowana większość osób lubi, gdy w tle leci ich ulubiony zespół, radiostacja lub piosenka. Jak zorganizować sobie dostęp do ulubionych kawałków za granicą?

  • Michał Górecki
  • /
  • 29 września 2021

Zagraniczne platformy z muzyką

Niestety, ale tak. Wyjazd za granicę to wciąż duże wyzwanie dla osób, które uwielbiają słuchać swojej muzyki i nie godzą się na to, by wokół nich leciała na przykład ogólnodostępna, komercyjna muzyka z najpopularniejszych radiostacji.

W praktyce o własne utwory “walczy” wiele osób, które na próżno czekają na to, aż ich muzyka znajdzie się w komercyjnych rozgłośniach radiowych. Czy tego chcemy czy nie, na liście można znaleźć entuzjastów wielu różnych nurtów w muzyce: od jazzu, przez punk rocka, na black metalu kończąc.

Głównym problemem jest oczywiście ograniczona liczba platform oraz to, że w zdecydowanej większości przypadków działają one tylko przez internet. Można tu wskazać na przykład na Open FM. Jeśli chcemy słuchać znajdujących się tam stacji, to musimy mieć połączenie z siecią.

A to generuje już pewne koszty. Owszem, streamowanie muzyki zajmuje o wiele mniejszą część łącza niż na przykład streaming materiałów wideo czy treści VOD wysokiej jakości, jednak wystarczy, że przebywamy poza Polską przez tydzień i… mamy małą paczkę danych na zagranicę.

To spory problem. Warto pamiętać o tym, że paczki danych są niewielkie zarówno w najniższych abonamentach w Strefie Schengen i krajach stowarzyszonych z Unią Europejską. O wiele gorzej rysuje się sytuacja melomanów w krajach, jakie operatorzy umieścili w innych regionach, w tym nawet w sąsiadującej z Polską Ukrainie.

Jak „obejść” stremowanie muzyki przez internet?

Jest to zadanie uciążliwe, jednak na szczęście nie oznacza to, że jest to niewykonalne. Z pomocą przychodzi nam choćby jedna z największych aplikacji do streamowania utworów, czyli Spotify.

Mamy możliwość, by wybrane utwory (oraz albumy) dodać do naszej biblioteki. Musimy tylko nacisnąć na ikonkę strzałki i pobrać je przed wyjazdem na nasz telefon. Później, gdy będziemy już poza Polską, trzeba tylko uruchomić Spotify i uruchomić utwory z tak stworzonej listy.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Warto jednak rozpocząć pobieranie utworów wcześniej. Zwłaszcza, jeśli chcemy stworzyć na swoim smartfonie prawdziwą składankę, gdzie znajdą się nasze ulubione zespoły różnych zespołów, ale i podcasty, których nie zdążyliśmy jeszcze odsłuchać.

Problem z odtwarzaniem muzyki za granicą

Bez internetu można raczej zapomnieć o słuchaniu ulubionych rozgłośni. Po pierwsze, trudno będzie na przykład z Cypru złapać ulubione radio w paśmie FM. Po drugie natomiast, słuchanie audycji na żywo będzie już wymagało połączenia się z globalną siecią danych.

Duże rozgłośnie mają swoje własne aplikacje, więc tutaj nie będzie raczej problemu. Te mniejsze często można znaleźć na przykład na wspomnianej wcześniej platformie OpenFM. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że uda nam się mieć dostęp do łącza WiFi o odpowiedniej szybkości lub zakupić większą paczkę danych wyrażoną w GB.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!