Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny rezygnuje z aplikacji mobilnej

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, że dwie prowadzone przez tę instytucję aplikacje mobilne tj. „Na wypadek” oraz „Kup auto” nie będą już rozwijane. UFG zaplanował ich wyłączenie na 31 grudnia 2022 r. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 29 września 2022

Koniec aplikacji „Na wypadek” i „Kup Auto”

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zdecydował o zakończeniu rozwoju aplikacji „Na wypadek” oraz „Kup auto”. Ich funkcjonalności mają być stopniowo ograniczane. Ostatecznie oba programy mają zostać wyłączne 31 grudnia 2022 roku. 

Dlaczego UFG rezygnuje z aplikacji?

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przyznaje, że według zebranych przez niego danych, użytkownicy obydwóch aplikacji korzystają z nich głównie po to, by sprawdzić datę ważności obowiązkowego ubezpieczenia OC na dany dzień. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Tym samym funkcja tej aplikacji pokrywa się z inną, tym razem „webową” usługą prowadzoną na stronie głównej portalu UFG. 

Czy formularz UFG działa również na telefonach komórkowych?

Instytucja przekonuje, że decyzja o rezygnacji z aplikacji nie wpłynie negatywnie na użytkowników. Zamiast w programie na urządzenia mobilne, mogą pozyskać te same dane wchodząc przez przeglądarkę na główną stronę Funduszu. UFG udostępnia wszystkim zainteresowanym możliwość sprawdzenia ubezpieczenia OC dla danego pojazdu. Sprawdzenie jest bezpłatne, wystarczy do niego znajomość numeru rejestracyjnego, formularz do sprawdzenia dostępny jest na stronie głównej portalu UFG). Uwaga: formularz dostępny jest zarówno z urządzeń stacjonarnych (komputery biurowe), jak i przenośnych (laptopy, smartfony, tablety, itd.)” - poinformowano w komunikacie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Przy współpracy z www.helper-cpp.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!