Chcesz złożyć wniosek o dofinansowanie do dekodera? W te dni serwisy będą nieczynne
W dniach 7-8 kwietnia 2022 roku nastąpi przerwa w działaniu serwisów: wniosek o dofinansowanie, wniosek o rejestrację firmy oraz system obsługujący świadczenia.
- Mikołaj Frączak
- /
- 6 kwietnia 2022
Chwilowa przerwa w dostępie do usługi
Platforma do składnia wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, wniosków o rejestrację firmy w programie oraz system obsługujący świadczenia w dniu 7 kwietnia od godziny 22.00 do 8 kwietnia do godz. 2.00 będzie niedostępny. Za niedogodności przepraszamy.
Prace serwisowe
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
Uprzejmie informujemy, że w związku z procesem wdrożenia nowej wersji systemu do obsługi świadczeń w programie dofinansowania do odbiorników cyfrowych, w dniu 7 kwietnia od godziny 22.00 do 8 kwietnia do godz. 2.00 system, za pomocą którego uzyskasz świadczenie, zarejestrujesz firmę lub wprowadzisz świadczenie będzie niedostępny z uwagi na prace serwisowe.Przywrócenie funkcjonowania usług wnioskowania o dofinansowanie, o rejestrację firmy w programie i systemu do obsługi świadczeń nastąpi w piątek 8 kwietnia o godzinie 2.01 w nocy.
Praca nad stabilizacją systemu
Podległy Ministerstwu Cyfryzacji Centralny Ośrodek Informatyki pracuje nad stabilizacją systemu w okresie jego wdrożenia. Wprowadzone zostaną zmiany w zakresie oprogramowania, które mają na celu zwiększenie wydajności, poprawę bezpieczeństwa, dostępności i niezawodności systemu.
Bon na dekoder lub telewizor. Komu przysługuje dofinansowanie?
W dniu 21 marca 2022 r. ruszył nowy rządowy program dofinansowania w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji naziemnej. Każde gospodarstwo domowe, które ma sprzęt niedostosowany do nadchodzących zmian, a którego sytuacja materialna nie pozwala na poniesienie kosztów wymiany sprzętu może otrzymać dofinansowanie na ten cel.
Parlament Europejski też przestrzega przed kryptowalutamiMikołaj Frączak
Komu przysługuje dofinansowanie?
Dofinansowanie przysługuje na gospodarstwo domowe, które ze względu na swoją sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu. Wniosek o przyznanie świadczenia może złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Aby otrzymać świadczenie, osoba składając wniosek będzie musiała złożyć oświadczenie, iż bez dofinansowania nie ma możliwości dostosowania sprzętu odbiorczego do zmiany standardu nadawania sygnału telewizyjnego.
Wyższa kwota dofinansowania
Nowelizacja jest odpowiedzią na głosy ekspertów, którzy wskazywali, że zaproponowana przez Senat kwota dofinansowania telewizora jest niewystarczająca. Dlatego ustanowione zostaną dwa rodzaje dofinansowania — 250 zł dla telewizorów oraz 100 zł dla dekoderów.Około 30 proc. polskich gospodarstw domowych (ok. 4,44 mln) odbiera telewizję wyłącznie w sposób naziemny. Z badań przeprowadzonych przez Krajowy Instytut Mediów wynika, że 1,8 mln gospodarstw nie jest przystosowanych do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Zmiana systemu na DVB-T2/HEVC będzie wiązała się dla nich z koniecznością wymiany odbiornika telewizyjnego na nowszy, przystosowany do zmiany standardu model lub doposażenia obecnie użytkowanego odbiornika w dekoder naziemnej telewizji cyfrowej.
Źródło: gov.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?