Zmiana cennika Starlink w Polsce. Tym razem w górę

Prawdziwy cenowy rollercoaster funduje swoim klientom w Polsce Elon Musk. Po niedawnej, radykalnej obniżce cen, znów je podnosi. Co prawda, nie do dawnych poziomów, ale zmiana odbije się na portfelach użytkowników internetu z niskiej orbity okołoziemskiej.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 października 2022

Starlink będzie droższy

Podwyżka cen usługi dostępu do internetu przez Starlink może być zaskoczeniem. Przecież nie tak dawno, jakieś 2 miesiące temu, firma Elona Muska zdecydowała o obniżce cen dla polskich klientów z 449 złotych miesięcznie do 230 miesięcznie. Niestety radość z tańszej usługi nie trwała długo. Teraz amerykański operator zdecydował o podniesieniu ceny podstawowej wersji do 335 złotych, a zatem o ponad 100 zł. 

Cena usługi biznesowej w Starlinku

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Droższy będzie także dostęp do satelitarnego internetu w wersji Business. Ta podrożeje mocniej – z 285 złotych do 430 złotych, a zatem o 145 złotych.

Nie znane powody podwyżki

Pierwsze informacje o podniesieniu cen internetu z orbity pojawiły się na Twitterze. Niektórzy użytkownicy publikowali zrzuty ekranu maila, jaki dostali od operatora satelitarnej łączności. Nowy cennik można już przeanalizować na stronie internetowej firmy. 

Pisanie o powodach podwyżki cen, póki co, byłoby jedynie spekulacją. Korekta wycen usług w dobie inflacji nie dziwi. Nie wiadomo jednak dlaczego następuje zaledwie kwartał po radykalnej obniżce cen. Dodajmy, że aby korzystać z usługi, trzeba zapłacić 2,3 tys. złotych za niezbędny zestaw do odbioru sygnału.

 

Komu opłaca się zakup zestawu Starlink?

Ceny usługi internetu od Elona Muska wydają się dość wysokie dla przeciętnego polskiego konsumenta. Z drugiej jednak strony, w naszym kraju nie brakuje takich lokalizacji, gdzie nie ma infrastruktury światłowodowej, a na domiar złego moc zasięgu internetu mobilnego nie jest zadowalająca. W takim przypadku stabilne połączenie z konstelacją satelitów krążących kilkaset kilometrów nad ziemią wydaje się racjonalnym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli ktoś potrzebuje internetu do pracy np. w zawodzie freelancera, lub wykonawcy innej pracy zdalnej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!