Często pracujesz poza firmą? Koniecznie zainwestuj w te urządzenia!
Nie wszyscy mają ten komfort, że codziennie przychodzą do biura na ósmą rano i spędzają osiem godzin przy swoim biurku, na przykład wprowadzając dane, czy tworząc zlecone projekty. Na rynku pracy jest aktywnych sporo osób, które muszą pracować poza firmą. Jak można ułatwić im to zadanie?
- Michał Górecki
- /
- 22 sierpnia 2021
Praca spoza biura: odpowiedzialność i duże wyzwanie logistyczne
Handlowcy, a także osoby samozatrudnione, które pracują z wieloma klientami w ramach umów B2B to tylko dwie grupy osób, które często zmuszone są do pracy poza firmą. Bez wątpienia można też w tym gronie umieścić techników czy serwisantów.
Każdy, kto choćby przez kwartał pracował w ten sposób, szybko nauczył się tego, jak specyficzna jest to forma zatrudnienia. Z jednej strony daje ona ogromną wolność i niemal nieograniczone możliwości w zakresie czasu pracy, ale narzuca też szereg ograniczeń.
Jednym z największych jest dostęp z dostępem do sieci energetycznej. Czy tego chcemy, czy nie, we współczesnym świecie niemal nie da się funkcjonować bez prądu. By o tym się przekonać, wystarczy zabrać do pracy bliskiego rozładowaniu laptopa i trafić tak niefortunnie, że akurat „wstrzelimy się” w awarię sieci energetycznej.
Nie jest to jedyny problem, o którym powinniśmy pamiętać. Warto wskazać też na konieczność zapewniania sobie dostępu do internetu. Nie musi to być internet w najwyższej możliwej prędkości liczonej w Gbit na sekundę. Na pewno jednak warto zatroszczyć się o to, by był on odpowiednio zabezpieczony. Jak można to osiągnąć?
Jak przygotować się do pracy w terenie?
Wiele zależy od tego, czym praca w terenie będzie w naszym zawodzie. Czasem mamy możliwość skorzystania z kafejki czy restauracji, zamówienia tam kawy, skorzystania z dostępu do sieci energetycznej i spokojnie możemy tak pracować na komputerze przez wiele godzin.
Business Continuity Plan (BCP)Michał Górecki
Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy jesteśmy w szczerym polu, gdzie nie ma żadnych, nawet najmniejszych szans na to, by szybko doładować urządzenie. Pozwala to stwierdzić, że jednym z fundamentów takiej pracy jest inwestycja w powebank oraz dodatkową, wymienną baterię, którą naładujemy wcześniej w domu.
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
To z kolei wymusza zupełnie inne zapatrywanie się na laptopa. Sprzęt o gigantycznej mocy obliczeniowej będzie o wiele bardziej „prądożerny”. Musimy więc szukać takiego, który zapewni rozsądny balans między komfortem pracy a poborem mocy, a na dodatek ma wymienny moduł baterii.
Internet a praca poza firmą: co warto wiedzieć?
Paradoksalnie, każdy z nas nosi w kieszeni doskonałe urządzenie, które w sytuacji awaryjnej może pełnić funkcję hotspotu. Mowa o smartfonie. Upewnijmy się, że nasz telefon ma wydajną baterię. Udostępnianie internetu znacznie skraca czas pracy na jednym cyklu ładowania.
Warto też zainteresować się tylko tymi produktami, które mają pojemny moduł akumulatora. Najlepiej, by jego pojemność wynosiła około 5-6 tysięcy mAh. Trudno już kupić smartfony z wymienną baterią, więc w tym aspekcie jesteśmy również skazani na powerbank. Powinien więc cechować się od bardzo dużą pojemnością oraz nowoczesnymi ogniwami, które będziemy w stanie szybko naładować, gdy dotrzemy do domu i podepniemy go do sieci.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?