Kampania społeczna BHP dla mikrofirm

„Mikrofirma – Maxi BHP” – pod taką nazwą w 2022 roku odbywa się kampania społeczna Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (CIOP BIP). Dlaczego potrzebne są działania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy adresowane do najmniejszych podmiotów gospodarczych?

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 5 października 2022

BHP w mikrofirmie

Dane GUS, na które powołuje się Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-BIP) wskazują, że mikroprzedsiębiorstwa to aż 97% wszystkich podmiotów gospodarki narodowej. Niestety to właśnie w tego typu firmach rejestruje się większość wykroczeń związanych z naruszeniami przepisów bezpieczeństwa pracy.

Najczęstsze wykroczenia w zakresie BHP w mikrofirmach

Główne zastrzeżenia organów nadzoru związane są z niesystematyczną oceną ryzyka zawodowego. Najmniejsze firmy mają też problem z dokonywaniem oceny skuteczności po wprowadzeniu działań korekcyjnych i naprawczych. Nie uwzględniają w ocenie ryzyka nowych zagrożeń, jakie mogą pojawiać się z biegiem czasu i w nowych okolicznościach. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

BHP podczas pracy zdalnejBHP podczas pracy zdalnejMikołaj Frączak

Mikrofirma – Maxi BHP

Centralny Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, w ramach wspierania firm i przedsiębiorców w działaniach w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy ogłosił w 2022 roku kampanię społeczną pod hasłem „Mikrofirma – Maxi BHP”.

Celem tych działań jest promocja bezpieczeństwa pracy oraz budowania szeroko rozumianej kultury bezpieczeństwa w małych firmach. 

Kto może wziąć udział w kampanii Mikrofirma – Maxi BHP?

Do udziału w kampanii zapraszamy wszystkie organizacje, instytucje i firmy, zainteresowane promowaniem bezpieczeństwa pracy i budowaniem kultury bezpieczeństwa w mikroprzedsiębiorstwach poprzez:

  • nagłaśnianie kampanii i jej przesłania,

  • współorganizowanie z nami przedsięwzięć kampanii,

  • udział w wydarzeniach kampanii,

  • organizowanie własnych wydarzeń wpisujących się w cele kampanii” – czytamy w komunikacie CIOP BIP. 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!