Najlepsze aplikacje do prognozy pogody

Jakie są najlepsze aplikacje do prognozy pogody? Sprawdziliśmy i wybraliśmy

  • Michał Górecki
  • /
  • 28 września 2021

Pogoda to nie tylko wdzięczny temat do rozmów z osobami, z którymi szukamy właśnie płaszczyzny porozumienia. To szereg pasjonujących zjawisk, które mogą diametralnie różnić się względem siebie. Jak analizować pogodę, by uzyskać jak najwięcej przydatnych informacji?

Aplikacje pogodowe

Pogoda to niezwykle złożony zespół zjawisk. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie, musimy zdobyć sporo wiedzy. Można tu wskazać na przykład na rozkład ciśnień, zasady formowania się wyżów i niżów, blokady frontów atmosferycznych czy choćby biomet. 

Jeszcze kilka lat temu cała ta wiedza była dostępna tylko dla wybranych. Dla osób, które albo były gotowe poświęcić godziny swojego czasu i uczyć się o meteorologii we własnym zakresie, albo dla osób, które studiowały publikacje wielu jednostek, jakie mają status ogólnodostępny w internecie. 

Jakie zabezpieczenia powinien mieć używany przez nas laptop?Jakie zabezpieczenia powinien mieć używany przez nas laptop?Mikołaj Frączak

Wraz z rozpowszechnieniem się internetu, smartfonów i dedykowanych aplikacji, cała ta wiedza była coraz szybciej przenoszona do świata dedykowanych aplikacji, jakie można pobrać zarówno na Androida, jak i na ekosystem od Apple, ale i na komputery z Windows. 

Najciekawsze aplikacje pogodowe

Podstawowe narzędzia, jakie znajdują się na naszych smartfonach, na pewno nie wyczerpują w pełni tematu zjawisk atmosferycznych, jakie otaczają nas każdego dnia. O każdej porze roku, bez względu na to, czy właśnie jest piękny, słoneczny dzień, czy dżdżysty wieczór.

  • Meteo ICM — świetne narzędzie bedące portem danych ze strony ICM, za którą odpowiada Uniwersytet Warszawski, który rozwija swój własny numeryczny model prognozy pogody. Znajdziemy tam dane o aktualnej temperaturze, zachmurzeniu oraz trendach na najbliższe 2,5 dnia. Dlaczego tak krótko? Ponieważ meteorolodzy wyszli z bardzo słusznego założenia, że dłuższe prognozy pogody w dużej mierze opierają się na spekulacji, a nie na wiarygodnych przesłankach.
  • Windy — świetne narzędzie, które w przyjemny dla oka sposób pokazuje dane pogodowe z większości regionów na świecie. Można szybko podejrzeć, jak wygląda rozkład izobarów oraz jak ciepło (lub zimno) jest w wybranych miejscach na kuli ziemskiej. Windy pozwala też na oznaczenie swojej pozycji na mapie i podejrzenie planowanej pogody z wyprzedzeniem.
  • AccuWeather — chyba każdy słyszał o tej aplikacji. Z biegiem czasu stała się ona istnym meteorologicznym kombajnem. Można tam znaleźć raczej podstawowe dane (temperatura, ciśnienie, zachmurzenie itp), jednak pozytywnie zaskakuje aktualność prezentowanych informacji.
  • Monitor Burz — w Polsce wciąż przybywa entuzjastów fotografowania wyładowań atmosferycznych, tak zwanych Łowców Burz. Z tej aplikacji mogą jednak skorzystać nie tylko ich fani, ale i osoby, które się burz obawiają. Jeśli na przykład nie wiemy, czy w danej okolicy ogłoszono alarm burzowy, a my chcemy wybrać się na długą, rowerową wycieczkę, to monitor burz to absolutny must-have, który po prostu musimy mieć na swoim smartfonie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!