Najlepsze klienty poczty dla smartfonów - tym rozwiązaniom warto zaufać!

Odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail to jeden z fundamentów ekosystemu smartfonów. Jeszcze kilka lat temu, gdy te urządzenia dopiero walczyły o sympatię ze strony odbiorców, często promowano je właśnie jako akcesoria, dzięki którym będziemy mogli szybko odpowiedzieć na wiadomości e-mail. Mimo tego, że od tego czasu minęło już około 15 lat, to wsparcie dla skrzynki elektronicznej wciąż jest jednym z fundamentów, kluczową funkcją, dzięki której te urządzenia są dla nas tak atrakcyjne.

  • Michał Górecki
  • /
  • 8 października 2021

Jak można odbierać i wysyłać wiadomości e-mail na telefonie?

Kluczową rolę odgrywa oczywiście odpowiednia aplikacja. W zdecydowanej większości przypadków jest to Gmail od Google. Wynika to w dużej mierze z tego, że po przejęciu Androida, firma z Mountain View bardzo sprawnie rozbudowała swój ekosystem i umiejętnie powiązała go z oprogramowaniem, które dziś jest najpopularniejszą platformą na świecie.

Na rynku jest o wiele więcej smartfonów z Androidem, niż urządzeń, które działają na Windows czy w ekosystemie Apple. Gmail okazał się być dla smartfonów pewnego rodzaju kamieniem milowym. Darmowa, ogólnodostępna aplikacja, która od razu była preinstalowana na telefonie, a na dodatek działała płynnie, stabilnie i była prosta w obsłudze. Właśnie tego ekosystem Androida potrzebował.

Gmail zmieniał się wraz z kolejnymi odsłonami Androida. Z biegiem czasu wprowadzono Materiał Design, dodano też wsparcie dla trybu ciemnego, a także nowe zakładki dla wiadomości reklamowych, ofert oraz social mediów. Z Gmaila można też korzystać wtedy, gdy nie używamy poczty w domenie @gmail.com.

Monitoring wizyjny w zakładzie pracy jako forma przetwarzania danych osobowychMonitoring wizyjny w zakładzie pracy jako forma przetwarzania danych osobowychRafał Stępniewski

Na dziś dzień bez wątpienia jest to najpopularniejsze, a jednocześnie niezwykle uniwersalne oprogramowanie. Co warto podkreślić, jakość Gmaila doceniło też Apple, które dość szybko dopuściło to narzędzie do hermetycznie zamkniętego oprogramowania na Apple iOS, które napędza kolejne iPhone’y.

Alternatywne aplikacje do obsługi poczty

Bez wątpienia warto wskazać na Outlook, czyli flagowy produkt od Microsoftu. Zdaniem wielu osób, to właśnie to oprogramowanie jest tym, które może bardzo mocno zagrozić dominacji Gmail. Outlook jest darmowy, świetnie powiązany z całym ekosystemem Microsoftu, a na dodatek dynamicznie się rozwija.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by osoby, które są związane z ekosystemem od firmy z Redmond, zapewniły sobie w ten sposób synchronizację danych z chmurą OneDrive czy z pakietem biurowym MS Office. Jeśli Microsoft utrzyma taką jakość aktualizacji, to przed Outlookiem bez wątpienia świetlana przyszłość.

Ciekawym narzędziem, które warto wziąć pod uwagę jest też minimalistyczny Spark Mail. Aplikacja chwali się troską o ochronę danych użytkownika oraz gigantycznymi możliwościami w zakresie personalizacji ustawień. Fani prywatności na pewno powinni też zainteresować się bardzo bezpieczną usługą pocztową, jaką jest Proton Mail. Jeśli przede wszystkim zależy nam na ochronie danych i wielu szczeblach bezpieczeństwa, to jest to absolutny musi have, nad którym zdecydowanie warto się pochylić.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!