Od czego zależy koszt pakietu zdrowotnego

Prywatne pakiety zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wielu osób. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zwłaszcza teraz, w erze pandemii i przeciążonej służby zdrowia, lepiej mieć „plan B”. Dla wielu osób jest nim właśnie dodatkowy pakiet zdrowotny. Od czego zależy jego koszt?

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 marca 2021

Od czego zależy koszt dodatkowego pakietu zdrowotnego?

Model działania tego typu usług można przyrównać do ubezpieczeń na życie. Można zadowolić się prostym pakietem, który będzie kosztować kilkanaście złotych na miesiąc, ale trzeba się liczyć z tym, że w razie wypadku lub śmierci, kwota odszkodowania, jaką dostaniemy, będzie o wiele niższa od tej, jaką byśmy uzyskali, gdybyśmy płacili więcej.

W świecie pakietów zdrowotnych kluczową rolę odgrywa dostęp do usług. Są one podzielone według szeregu kategorii. Jeśli wykupimy prosty pakiet zdrowotny, to — mimo tego, że nieco zwiększymy swoje opcje leczenia — to raczej nie będzie mógł on stanowić dobrej przeciwwagi dla państwowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Firmy, które działają w tym obszarze rynku, dzielą dostęp do poszczególnych specjalistów oraz puli badań w zależności od tego, ile pieniędzy im zapłacimy. Może więc zdarzyć się, że szybki dostęp do rezonansu magnetycznego będzie dostępny tylko w pakiecie typu premium.

Kolejna różnica może dotyczyć czasu dostępu do specjalistów. Coraz częściej wybrane podmioty, które oferują prywatne ubezpieczenia, kuszą, by za niewielką dodatkową opłatą zdecydować się na dodanie do usługi wizyty lekarza w naszym domu.

Nie tylko cena ma znaczenie

Dobre ubezpieczalnie to bez wątpienia te, które decydują się na opiekę pacjenta w obiektach o tak zwanym podwyższonym standardzie. Jeśli trafimy na taką właśnie profesjonalną, prywatną, opiekę zdrowotną, to od razu dostrzeżemy, dlaczego jest ona warta tego, by dodatkowo za nią płacić.

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z bazą sprzętową, jaką dysponuje firma. Jeśli mamy taką możliwość, to nie zaszkodzi też zapoznać się z budynkiem oraz sprawdzić, czy na miejscu pracują lekarze z większości znanych specjalizacji.

Sprzęt sam w sobie nie jest w stanie wykonać większości badań, właśnie dlatego warto wcześniej upewnić się, że ma go kto obsługiwać. Im więcej techników, pielęgniarek i personelu medycznego, tym lepiej zarówno dla nas, jak i dla samej przychodni.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Badania cykliczne to podstawa

Warto upewnić się, że w skład naszego pakietu wchodzą też tak zwane badania okresowe. Na szczęście coraz więcej firm zwraca na tę kwestię coraz większą uwagę, dzięki czemu z powodzeniem można monitorować zdrowie zarówno swoje, jak i troszczyć się o innych członków zespołu.

Szacuje się, że gdyby w Polsce badania przesiewowe były robione częściej, a dostęp do szybkich laboratoriów medycznych był obowiązkowy, to udałoby się zapobiec wielu chorobom, które z roku na rok zgarniają bardzo duże żniwa wśród kobiet i mężczyzn. Cykliczne badania w prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym, które mamy wliczone w cenę, powinny być absolutną podstawą.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: zdrowie

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!