Play zostanie właścicielem UPC – co to oznacza dla klientów?

Play otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na nabycie UPC Polska. Na razie firma koncentruje się na przygotowaniu integracji obu operatorów.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 11 marca 2022

P4 może zostać właścicielem UPC

Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie przez P4 Sp. z o.o. ("P4") spółki UPC Polska Sp. z o.o. ("UPC Polska"), stwierdzając, że nabycie nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji.

We wrześniu 2021 roku spółka P4 będąca częścią Grupy iliad, podpisała umowę nabycia UPC Polska, będącej częścią Liberty Global, w ramach transakcji o wartości 7 mld zł. Dzisiejsza zgoda Komisji Europejskiej jest kluczowym warunkiem pozwalającym na sfinalizowanie umowy w przybliżonej dacie 1 kwietnia 2022 roku, zgodnie z ustaleniami stron.

Play zadowolony z decyzji KE

Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce — powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu P4 Sp. z o.o.

W następstwie otrzymanej decyzji, strony transakcji pracują nad podpisaniem finalnej umowy i dokonaniem rozliczeń finansowych w możliwie najkrótszym czasie, zgodnie z umową SPA.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć konto na Facebooku?Michał Górecki

Co zmienia nabycie UPC przez P4?

Nabycie przez P4 UPC Polska, największej pod względem przychodów spółki Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera nowe możliwości w obszarze usług konwergentnych dedykowanych klientom indywidualnym i biznesowym na polskim rynku. Transakcja realizuje także chęć przyspieszenia inwestycji w sieci światłowodowe oraz przyczynia się do wdrożenia wizji i ambicji spółki w zakresie inwestowania w najnowocześniejsze sieci, usługi mobilne oraz szerokopasmowe.

Play wspiera Ukraińców

Play, jak każdy z operatorów zdecydował się pomóc obywatelom Ukrainy znajdującym się w Polsce. Grupa iliad wspiera obywateli Ukrainy nielimitowanymi połączeniami i SMSami, a Play wprowadza dodatkowe inicjatywy.

Chcąc przyczynić się do pomocy w aktualnej sytuacji, zapewnić stały kontakt z bliskimi i umożliwić dostęp do bieżących informacji wszyscy operatorzy Grupy iliad – Play w Polsce, Free we Francji oraz iliad we Włoszech – znieśli opłaty za połączenia i SMSy wysłane na numery telefonów głównych ukraińskich sieci komórkowych – Kyivstar, Vodafone oraz lifecell. Dzięki temu każdy będzie mógł zadzwonić do bliskich i znajomych, aby dowiedzieć się o aktualnej sytuacji czy zorganizować transport do innych krajów, w tym do Polski.

Play dla obywateli Ukrainy w Polsce

Od 3 marca Play dla wszystkich swoich klientów wprowadza darmowe minuty i SMS-y na Ukrainę. Skorzystanie z tej opcji możliwe jest dzięki usłudze „Tańsze połączenia i SMS-y na Ukrainę”, w której do 31 marca obniżono do 0 zł stawkę za minutę połączenia i SMS do Ukrainy (do sieci Kyivstar, Vodafone oraz lifecell). Usługę można włączyć kodem *111*201*1# lub w Play24.

Dodatkowo, w miejsce ogłoszonego w ubiegły czwartek darmowego pakietu 120 minut na Ukrainę i 10 GB dla klientów ofert na kartę, Play wprowadza nowy, jeszcze lepszy pakiet, a w nim:

Nielimitowane rozmowy i SMSy na Ukrainę (do ukraińskich sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone, lifecell);

- 120 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne w Polsce;

- 10 GB transmisji danych.

Źródło: własne, Play.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!