Poczta Polska: pół miliona wniosków o dofinansowanie do dekodera lub telewizora
Polacy chętnie korzystają z możliwości składania tradycyjnych, papierowych wniosków ws. dopłat do zakupu dekodera lub odbiornika telewizyjnego w technologii DVB-T2/HEVC. Jak wynika ze statystyk Poczty Polskiej, za jej pośrednictwem złożono już 500 tys. wniosków o dofinansowanie.
- Mikołaj Frączak
- /
- 2 grudnia 2022
Dopłaty do dekodera lub telewizora
Kilka dni temu przypominaliśmy w Polityce Bezpieczeństwa, że osoby, które chcą jeszcze skorzystać z dopłat do zakupu telewizora lub dekodera, wynoszące odpowiednie 250 lub 100 złotych mają jeszcze czas do 31 grudnia 2022 r. Oprócz wnioskowania elektronicznego na stronie gov.pl istnieje możliwość uzyskania wsparcia wypełniając tradycyjny wniosek na Poczcie Polskiej.
Poczta Polska poinformowała właśnie, że z tej drugiej możliwości skorzystało już pół miliona osób.
Ostatni miesiąc na zdobycie dofinansowania do zakupu telewizoraAnna Malinowska
500 tys. wniosków na poczcie
Poczta Polska uruchomiła obsługę tradycyjnych wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego 21 marca br., w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. W ten sposób wsparcie w skorzystaniu z dopłat do zakupu telewizora lub dekodera można uzyskać w całej Polsce. To ważne dla osób, które nie są biegłe w obsłudze komputera, lub nie posiadają łącza internetowego, które pozwoliłoby im na złożenie elektronicznego wniosku o wsparcie.
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
5⃣0⃣0⃣ 0⃣0⃣0⃣ wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego złożono dotychczas w naszych placówkach❗️⚠️Przypominamy, że program dofinansowania trwa do końca grudnia br.
— PocztaPolska (@PocztaPolska) December 2, 2022
➡️https://t.co/8bcqWCrOzH pic.twitter.com/nutcpuCLJj
Dofinansowanie DVB-T2/HEVC
Jak przypomina Poczta Polska „Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo. Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż jeszcze mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, program dofinansowania trwać będzie do końca grudnia br.” - czytamy w komunikacie narodowego operatora pocztowego.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?