Trwa nabór do Rady do Spraw Cyfryzacji

Cyfryzacja KPRM ogłosiła nabór do Rady do Spraw Cyfryzacji na piątą kadencję. Kandydatów można zgłaszać od 17 do 31 marca 2023 roku.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 20 marca 2023

Rada do Spraw Cyfryzacji — co to jest? 

Rada do Spraw Cyfryzacji funkcjonuje na podstawie 17 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. z 2023, poz. 57). Powołuje się ją na dwuletnią kadencję.

Stanowi ona organ opiniotwórczy i doradczy, który działa przy ministrze, który odpowiada za kwestie związane z informatyzacją. Składa się z 15-20 członków. W jej zadaniach są między innymi bieżące opiniowanie dokumentów i projektów aktów prawnych związanych z informatyzacją, łącznością lub rozwojem społeczeństwa informacyjnego.  

Dalczego warto dbać o bieżącą aktualizację oprogramowania komputera?Dalczego warto dbać o bieżącą aktualizację oprogramowania komputera?Anna Petynia-Kawa

Kto może zgłaszać rekomendacje? 

Kandydatów na członków Rady do Spraw Cyfryzacji mogą rekomendować następujące osoby/organy: 

  • Ministrowie,
  • Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych,
  • Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego,
  • współprzewodniczący ze strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,
  • podmioty, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–8 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. poz. 1668), które prowadzą badania naukowe lub prace rozwojowe w zakresie informatyki lub łączności,
  • izby gospodarcze reprezentujące przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie gospodarki elektronicznej, komunikacji, mediów, wytwarzania sprzętu informatycznego, oprogramowania lub świadczenia usług informatycznych,
  • stowarzyszenia wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, których celem statutowym jest reprezentowanie środowiska informatycznego lub wspieranie zastosowań informatyki, gospodarki elektronicznej, komunikacji lub mediów.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Unia Europejska chce bezpiecznego Internetu Rzeczy (IoT)Unia Europejska chce bezpiecznego Internetu Rzeczy (IoT)Anna Malinowska

Co powinno zawierać zgłoszenie kandydata? 

W zgłoszeniu należy zawrzeć rekomendację, która będzie zawierała imię i nazwisko kandydata oraz jego zgodę na kandydowanie. Ponadto dołączamy oświadczenie kandydata o posiadaniu wyższego wykształcenia i dane do kontaktu z kandydatem, czyli adres pocztowy, adres e-mail, numer telefonu. Więcej informacji na temat zgłaszania rekomendacji znajdziesz klikając TUTAJ!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!