nr tel.: 22 390 91 05

Inne marki
Rzetelnej Grupy

Rzetelny Regulamin Rzetelny Prawnik Rzetelna Umowa Prawo Konsumenckie Rzetelny Konkurs

Jak napisać regulamin sklepu internetowego - najważniejsze elementy

Autor: Rafał Stępniewski Data: 10 października 2017

Najważniejsze informacje dotyczące sklepu internetowego - takie jak charakterystyka produktów, jego wygląd czy zasady związane z kupnem, płatnością, dostawą oraz ewentualną reklamacją lub zwrotem towarów - powinny znajdować się na jego stronie internetowej, w regulaminie.

Przekonajmy się, jak prawidłowo stworzyć regulamin eSklepu i na co szczególnie należy zwracać uwagę podczas jego pisania.

Choć w ustawach nie znajdziemy dokładnych wskazówek na temat tego, jak napisać taki dokument, to właściciele sklepów internetowych powinni kierować się podstawami prawnymi – zawartymi np. w ustawie o prawach konsumenta, ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów, ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną czy nowym unijnym rozporządzeniu dotyczącym ochrony danych osobowych - RODO.

Zachęcamy do lektury artykułu zamieszczonego na blogu Rzetelny Regulamin, w którym poruszane są kwestie nie tylko najważniejszych elementów regulaminu eSklepu, ale także porady na temat tego, czego należy unikać (klauzule niedozwolone).

Jeżeli ar­ty­kuł przydał Ci się, udostępnij go in­nym. Pomóż nam dzielić się wiedzą. Dzięki po­niż­szym przy­ci­skom zaj­mie ci to chwilę.


Podziel się na Facebook Podziel się na Twitter Podziel się na LinkedIn